Różaniec Do Granic

Rycerstwo Niepokalanej wraz z Księdzem opiekunem organizuje wyjazd na granicę do Wojkowa (Różaniec do granic). Chętnych do włączenia się w modlitwę rózańcową zapisuje Pani Maria Dębska. Wyjazd 7 pazdziernika o godzinie 7.15 z dworca w Pilznie. Koszt 30 złotyc. 

Poniżej zamieszczamy Komunikat. 

Miliony Polaków staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. Tak będzie także w diecezji tarnowskiej. Już 7 października odbędzie się Różaniec Do Granic. Chętni do udziału powinni się już rejestrować.

– W święto Matki Bożej Różańcowej, czyli 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by wspólnie się modlić – mówi ks. Michał Dąbrówka – koordynator diecezjalny wydarzenia Różaniec Do Granic. – Idea tego wydarzenia jest taka, aby w tych trudnych czasach jakich żyjemy – wielu zagrożeń duchowych, z którymi zmagamy się jako naród, Europa czy cały świat – sięgnąć po różaniec, który zawsze był obroną w takich sytuacjach – dodaje dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. 

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.

W diecezjach wyznaczono kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii, nastąpi rozesłanie  do punktów modlitwy. W diecezji tarnowskiej kościołów stacyjnych jest kilkanaście m.in. w Szczawnicy, Sromowcach Niżnych, Piwnicznej – Zdrój, Miliku, Muszynie, Tyliczu i Wysowej – Zdrój.

W każdym kościele stacyjnym o godzinie 10.30 będzie konferencja wprowadzająca, a o 11.00 Msza św. Natomiast o 14.00 rozpocznie się odmawianie różańca w okolicach granic Polski. 

W modlitwę włączą się także flisacy, którzy w Sromowcach Niżnych zabiorą na łodzie ok. 120 osób. Płynąc przełomem Dunajca, ludzie będą modlić się na różańcu i tak dotrą do Szczawnicy.

W kilku miejscach zaplanowano wyjście w góry. W Szczawnicy będzie można wyjechać  kolejką na Palenicę i tam przejść szlakiem wzdłuż granicy. 

Chętni mogą się zgłaszać poprzez stronę www.rozaniecdogranic.pl jeśli wybierają się indywidualnie. Jeśli jest planowany wyjazd autokarem, to grupę rejestruje organizator wyjazdu i może to także zrobić w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii.

Kościoły stacyjne w diecezji tarnowskiej:

Sromowce Niżne – kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Szczawnica – parafia św. Wojciecha BM

Jaworki (parafia Szlachtowa) – kościół św. Jana Chrzciciela

Kosarzyska – kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piwniczna-Zdrój – kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Wierchomla Wielka – kościół św. Michała Archanioła

Żegiestów – kościół św. Anny

Milik – kościół św. Męczenników Kosmy i Damiana

Muszyna – kościół bł. Teresy Ledóchowskiej i kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

Leluchów – kościół Macierzyństwa NMP

Powroźnik – kościół parafialny pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła

Tylicz – kościół parafialny pw. Imienia Maryi

Wysowa-Zdrój – kościół Maryi Panny Wniebowziętej